3. edycja Electrum Ekiden za nami

Tegoroczna edycja była jubileuszowa i rekordowa. Wspierany przez Electrum od początku istnienia bieg drużynowy Electrum Ekiden odbył się w Białymstoku po raz trzeci, przyciągając rekordową liczbę 1200 uczestników.

Ekiden to bieg sztafetowy, w którym na maratońskim dystansie 42,195 km biegnie sześcioosobowa drużyna. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Drużyny zbierały się w firmach, kręgach znajomych i grupach na portalach społecznościowych, i ostatecznie na starcie zawodów stanęło ich aż 200.

Sukces Ekidenu to przede wszystkim efekt pracy Organizatorów i wsparcia Uczestników, dzięki którym Electrum Ekiden błyskawicznie dołączył do PKO Półmaratonu i Top Auto Białystok Biega jako jedna z najważniejszych imprez biegowych regionu. Jako Sponsora Tytularnego, cieszy nas także coraz większa popularność wydarzenia w skali ogólnopolskiej i fakt, że co roku więcej firm wystawia swoje drużyny do udziału w tej pozytywnej inicjatywie. Wszystkim którzy wzięli udział w Electrum Ekiden, naszym Gościom, Współsponsorom, a przede wszystkim Organizatorowi – Fundacji Białystok Biega serdecznie z tego miejsca dziękujemy. Do zobaczenia za rok!