Electrum Ekiden – znamy datę 3. edycji!

Znamy już datę kolejnej edycji Electrum Ekiden, charytatywnego biegu sztafetowego, który po raz 3. odbędzie się w Białymstoku. Electrum jest partnerem i Sponsorem Tytularnym imprezy od samego początku w 2014 r.

Ekiden to bieg sztafetowy, w którym na maratońskim dystansie 42,195 km biegnie sześcioosobowa drużyna.  Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Największą tradycję biegi tego typu mają w Japonii.

Białostocki Electrum Ekiden to bieg charytatywny – 30% z każdej opłaty startowej zasila konto Fundacji Pomóż Im, która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła aż 181 drużyn, czyli prawie 1100 biegaczy z całej Polski, a do drużynowej rywalizacji stanęły także dwie ekipy pracowników i gości Electrum. W tym roku impreza będzie aż dwudniowa – 10.06 w sztafecie pobiegną dzieci, 11.06 – dorośli. Trasa ponownie będzie prowadzić wokół stadionu lekkoatletycznego Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Zwierzyńcu.

Szczegóły i zapisy na www.electrumekiden.pl