Kolejny Electrum Ekiden już 12 czerwca 2016

Już po raz drugi, jako Sponsor Tytularny i współorganizator, Electrum zaprasza na Electrum Ekiden – charytatywny bieg sztafetowy na dystansie maratońskim, który 12 czerwca 2016 odbędzie się w Białymstoku.

Zeszłoroczna edycja zgromadziła ok. 140 sześcioosobowych zespołów – a więc znacznie ponad 800 osób. Drużyny tworzyły się w firmach, kręgach znajomych, a nawet w specjalnych grupach na Facebooku. Na potrzeby podopiecznych fundacji „Pomóż Im” dzięki opłatom startowym udało się zebrać ponad 40 tysięcy złotych. Także w tym roku dochód z Electrum Ekiden będzie wspierać dziecięce hospicjum. Zapraszamy do udziału w biegu i zgłaszania drużyn na stronie electrumekiden.pl.

Ekiden to bieg sztafetowy, w którym na maratońskim dystansie 42,195 km biegnie sześcioosobowa drużyna.  Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Największą tradycję biegi tego typu mają w Japonii, gdzie każde rozgrywane zawody są prawdziwym świętem. Na ulice wychodzą tysiące kibiców dopingujący startujących biegaczy, a udział w tej sztafecie to wielki prestiż. Każdy z zawodników przyczynia się do sukcesu swojej drużyny, do zawodów zgłaszają się więc największe uniwersytety oraz firmy.