ROŚNIJ Z ELECTRUM

Jesteśmy ekspertami w tym, co robimy i codziennie staramy się być jeszcze lepsi. Wierzymy, że ciągły rozwój jest jedyną receptą na sukces. Dlatego duży nacisk kładziemy na szkolenia – zarówno merytoryczne, jak i np. językowe. Nasi pracownicy mogą liczyć na umowę o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie.

Jak wygląda rekrutacja w Electrum?

Zaczynając pracę w Electrum, otwierasz się na nowe ścieżki rozwoju.

 

Doceniamy zaangażowanie, sumienność, kreatywność i umiejętność pracy zespołowej. Bo nikt nie zdziała samodzielnie tyle, co zgrany zespół fachowców i pasjonatów.

Przeczytajcie 3 historie naszych pracowników, którzy w Electrum konsekwentnie podnoszą swoje kwalifikacje i – co za tym idzie – awansują.”

Pracujesz w firmie kojarzącej się z elektryką, ale elektrykiem nie jesteś.

To prawda – z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa. Wcale jednak nie uważam, że Electrum to firma stricte elektryczna. Electrum zajmuje się szeroko pojętym inżynieringiem i mimo, że elektryka/energetyka jest wiodącym tematem projektów, zawsze ich realizacja wymaga współpracy innych branż – w tym między innymi budowlanej. Pracę tu zaczynałem jako inżynier budowy, gdzie nadzorowałem prace budowlane na stacjach energetycznych zaczynając od żelbetów kończąc na pracach wykończeniowych. Po dwóch latach zostałem Project Managerem i jestem odpowiedzialny za prowadzenie kontraktu od A do Z – tj. od wykonania budżetu i zebrania zespołu prowadzenie negocjacji z podwykonawcami, dostawcami oraz Inwestorem po dbanie o to by wykonać prace w terminach umownych przy zachowaniu odpowiedniej marży.

.

Jak wygląda Twój typowy dzień pracy?

Ciężko opisać typowy dzień, gdyż takie raczej się nie zdarzają. Praca na budowie jest bardzo dynamiczna i zmienna. Każdego dnia mamy do czynienia z czymś nowym i mało który problem jest powtarzalny i właśnie to jest fajne w tej pracy, nigdy nie wiesz do końca co Cię czeka kolejnego dnia. Jeżeli chcesz nudnej, powtarzalnej pracy to zdecydowanie nie jest to firma, która Ci to zapewni.

Jak się przygotować do pracy w firmie takiej jak Electrum?

Najważniejsze to zaangażowanie, umiejętność szybkiego uczenia się i analityczne myślenie – brzmi jak banał, ale taka jest prawda. Wiele osób zaczynało pracę w Electrum nie mając większego doświadczenia i byli rzucani na głęboką wodę np. przy projektach modernizacji istniejących czynnych stacji elektroenergetycznych WN/SN, jeśli tylko dysponowali cechami o których wspomniałem radzili sobie świetnie    i z każdym kolejnym kontraktem dostawali coraz bardziej samodzielne zadania. Praca w Electrum wymaga pewnych poświęceń ale zaangażowanie jest odpowiednio wynagradzane.

PROJECT MANAGER
Tomasz Słyż